Tervisekompass
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/3jYeJknKHsxqsVL2NzGwWf6zJyK2UciwZtCOn3Pu.png)
Episoodid
Eesti koolilapsed paistavad rahvusvahelistes uuringutes silma vähese koolirõõmuga. Miks see nii on ja kas saaks paremini? Pereterapeut ja koolipsühholoog Karmen Maikalu selgitab, miks on Eesti laste vaimne tervis kehv ning kuidas kooli ja kodu koostöös saaks olukorda parandada. Jutuks tuleb ka, kuidas vähendada kiusamist ja milliste võtetega saada teismelist rääkima.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Viha on kõigile tuttav emotsioon, kuid sellega hakkama saamine sõltub inimese oskustest. Miks viha tekib ja kuidas selliseid ebameeldivaid olukordi ära hoida? Vihast ja selle taltsutamisest räägib peaasi.ee nõustaja Mark Kristohver Emmerich.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Kas teadsid, et füüsiline aktiivsus toob üllatavaid kasusid ka vaimsele tervisele? Peaasi.ee nõustaja Kerttu Leimann räägib saates, milliseid väikseid liikumisharjumusi suudab igaüks oma päevakavasse mahutada.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Ärevusega on kimpus väga paljud inimesed. Kuidas seda tunnet ära tunda ja juhtida? Peaasi.ee nõustaja Anni Ulm õpetab, kuidas ärevusega hakkama saada. Saates tuleb juttu ka sellest, miks emotsioonid tekivad ja kas neid saab jaotada headeks ja halbadeks.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Toiduta ei saa keegi elada, ometi võib suhe söögiga muutuda nii vaimset kui füüsilist tervist kurnavaks. Peaasi.ee kliiniline psühholoog Anna Nõmmik annab mitu head nõuannet, kuidas õige toitumisega vaimset heaolu toetada.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Kehakuvandi probleemide käes vaevlevad paljud inimesed, tõdeb peaasi.ee nõustaja Kristi Anniki Mettus. Miks kehakuvandi probleemid üldse tekivad ja kuidas neid ületada? Just need küsimused saavad selles episoodis vastuse.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Elus tuleb ette igasuguseid probleeme ja mõnikord võib nende lahendamine paras pähkel olla. Kas probleemide lahendamist saab üldse lihtsamaks teha ja kui jah, siis kuidas? Neile küsimustele vastab peaasi.ee nõustaja Kristel Habicht-Spriit, kes räägib lisaks ka sellest, miks muretsemine ei ole kasulik.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Mis on teadvelolek ja kuidas selle harjutamine võib kasuks tulla? Sellest räägib ja jagab soovitusi nõustaja Birgot Kivinurm.
Millised on praeguse aja kõige suuremad murekohad riigis ja kuidas neid lahendada? Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni VATEK tegevjuht Ott Oja sõnul on vaimse tervise teemadega olukord Eestis kehv, kuid on lootust, et lähitulevikus asjad paranevad ja selleks on tehtud juba mitmeid samme. Lisaks tuleb saates juttu libaterapeutide tegevusest ja terapeudi ameti reguleerimisest.
Vaimse tervise kuul jagavad soovitusi peaasi.ee spetsialistid. Kuidas olla enesekindlam suhtleja ja lahendada keerulisi suhtlusolukordi, sellest räägib nõustaja Susanna Männik.