Tervisekassa podcast
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/xRvHFIGiQnWE5JONuyRwLAEIoYErGGPNzZuGXCzS.jpg)
Episoodid
Saatekülaliseks on Eesti suursaadik Hiina Rahvavabariigis Hannes Hanso, kellega koos proovime aru saada, mida Hiina rangete koroonapiirangute leevendamine ja selle järgne koroonapuhang tähendab meie, Euroopa ja ülejäänud maailma jaoks. Selles saates uurime, kuidas erineb praegune piirangutevaba Hiina ühiskond sellest, mis nad olid möödunud aastal? Samuti räägime sellest, kas Hiina on piisavalt läbipaistev koroonaandmete osas ja neil jagub COVID19 vaktsiine? Kuula meie erisaadet ning saa teada!
Vestlust juhib Tervisekassa avalike suhete spetsialist Igor Ljapin.
Sel korral on Tervisekassa podcastis juttu sellest, milline saab olema perearstiabi kättesaadavus tulevikus.
Seekordses Tervisekassa podcastis tuleb juttu sellest, kuidas liikumine aitab kehal ja mõistusel kaua värske püsida, milliseid abivahendeid selleks kasutada ja räägitakse ka ühest ägedast lahendusest, mida Eestis arendatakse.
November on meeste tervise kuu ja just seepärast pühendame selle osa meie meestele. Saates uurime, millised tervisemured meie mehi kimbutavad ja kuidas saaks iga mees enda tervist paremini hoida.
Seekordses Tervisekassa podcastis on juttu sellest, kuhu suundub COVID-19 pandeemia ja mida oleme seni teada saanud. Samuti heidetakse valgust uutele kohandatud vaktsiinidele ning arutletakse selle üle, miks on endiselt oluline ennast vaktsineerida. Teemaks on ka pikk COVID ja sellega kaasnevad tüsistused, mis segavad inimeste elu ka mitu kuud pärast haigestumist.
Seekordses Tervisekassa podcastis räägivad Tervisekassa juhatuse liikmed Eesti Haiglate Liidu konverentsil tehtud avalikul salvestusel, kuhu Tervisekassa teel on, mis on tervise- ja raviteekonnad ja kuidas need käivad käsikäes digitaliseerimise ja rahastusega.
Seekordses Tervisekassa podcastis räägime innovatsioonist ning täpsemalt sellest, kuidas erinevad digilahendused ja äpid juba praegu, aga ka tulevikus, perearstikeskuste tööd tõhusamaks muudavad.
Seekordses podcastis räägime laste ja noorte vaimsest tervisest. Vaimse tervise murega pöördujate arv on just alaealiste seas nimelt viimastel aastatel igal aastal kasvanud ning nii püüamegi veidi selgust saada, millest see tuleb ja kuidas kõige paremini sel puhul abi saada.
Seekord on saates külas armastatud näitleja Märt Pius, kellel diagnoositi esimese tüübi diabeet 14-aastaselt. Tema kõrval on stuudios Tervisekassa ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna peaspetsialist Kärt Veliste. Koos arutatakse, kuidas on teaduse ja meditsiini areng elu diabeediga muutnud.
Sel korral on Tervisekassa podcastis külas kopsuarst dr Erve Sõõru, kes räägib, miks on hea uni tähtis ja mis juhtub magamata inimesega. Uurime ka, kui hästi magavad Eesti inimesed ning jutuks tuleb, kes võtavad Eestis unerohtu siis, kui mees kipub norskama.