Otse Postimehest
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/8CbMZ4sob8mmo1udx6uCt8FstJDm3mwCFa6wk1Hd.jpg)
Episoodid
Riigi majanduse tervist peegeldav tööstus kukub neljandat kvartalit järjest. Eesti Pank prognoosib töötute arvu kasvu, millele on sekundeerinud kõrge inflatsioon ja kiire hinnatõus. Kas riik vaatab muutusi kõrvalt või kavatseb mingil viisil sekkuda? Saatekülaline on riigikogu majanduskomisjoni liige Andres Sutt (RE).
Saadet juhib Kadri Tammepuu.
- aasta 4. juunil toimunud I Sõltumatu Noortefoorum tõi poliitikasse uue põlvkonna. Miks nooretele ei sobinud Rahvarinne ja kui palju julgemalt nägid Eesti tulevikku noortefoorumi tegelased, sellest räägime Postimehe otsesaates ettevõtja Tiit Pruuliga.
Saatejuht on Ulla Länts.
Kas viimase aja vägivallajuhtumid laste hulgas on näitavad, et meil on laste kaitsmisega midagi lahti ning kelle või mille eest neid õigupoolest kaitsma peaksime, sellest räägime Lastekaitse Liidu juhi Varje Ojalaga. Saatejuht on Ulla Länts.
Kliimaministeeriumist saab Eesti kõige tähtsam ministeerium. Kui palju seal tehtud otsused juba lähitulevikus meie igapäevaelu mõjutama hakkavad, sellest räägime Postimehe otsesaates kliimaministeeriumi kantsleri Keit Kasemetsaga.
Saatejuht on Ulla Länts.
Suvistest teeoludest hoolimata on viimane nädal kaasa toonud terve hulga raskeid liiklusõnnetusi. Kas põhjuseks on suvi, uljus või alkohol, sellest räägime Postimehe otsesaates PPA liiklusjärelevalvetalituse juhi Taavi Kirsiga.
Saatejuht on Ulla Länts.
Venemaa korraldas nädalavahetusel suurima droonirünnaku Kiievile pärast sissetungi algust, venelased on rünnanud Ukraina pealinna aktiivselt kogu maikuu jooksul. Mida sellega saavutada soovitakse ja mis toimub mujal rindel, sellest räägime Postimehe «Sõjastuudios» sõjanduseksperdi ja riigikogu liikme Leo Kunnasega.
Saatejuht on Ulla Länts.
Alates juulist on hooldekodukohta pensioni eest lubatud ka keskmisest madalama sissetulekuga eakale, kes enam kodus hakkama ei saa. Kelle käest toetust küsida tuleb ja kas ise saab ka hooldekodu valikul sõna sekka öelda? Uurime Tallinna abilinnapealt Betina Beškinalt (KE), kuidas on omavalitsused suurteks muutusteks valmis.
Saadet juhib Kadri Tammepuu.
Uue parlamendi töö algust jääb iseloomustama sõna obstruktsioon ehk parlamendi töö takistamine. Teatud piirides on tegemist poliitiliselt legitiimse taktikaga, kuid üle aktsepteeritavuse piiride või parlamendi töökorralduse otseste normide valgudes võib see mõjutada negatiivselt nii erakondade toetust kui ka parlamendi usaldusväärsust tervikuna. Saates proovime mõista, miks opositsioon sellise taktika on valinud ning kui suur on avaliku arvamuse toetus sellele. Saates tuleb lähema vaatluse alla ka avalik arvamus seoses samasooliste kooselu ja abieluga kõikvõimalike küsitluste lõikes, mida viimase poole aasta jooksul on sellel teemal tehtud. Lisaks vaatame ka seda, mida tähendab Eesti valija jaoks mõiste perekond. Ning loomulikult peatume ka sellel, kuhu suunas ja miks on erakondade toetusnumbrid viimase kuu aja jooksul liikunud ning milline näeks välja riigikogu, kui valimised peaksid toimuma praegu.
Venelaste teatel tungisid Ukrainaga seotud üksused esmaspäeval Belgorodi oblastisse. Mis üksused need on, mis seal tegutsevad ja mis võiks nende eesmärk olla, sellest räägime strateegilise kommunikatsiooni eksperdi ja riigikogu liikme Peeter Taliga.
Saatejuht on Ulla Länts.
Kuidas vaatab viimasel ajal riigikogus toimunule poliitik, kes on värskelt riigikogu liikmeks saanud? Milliste vahenditega tuleks kliimaprobleeme selgeks teha nii poliitikuile kui ka kodanikele? Stuudios on külas värske riigikogu liige ja kliimaaktivist Hanah Lahe.
Saatejuht on Tarvo Madsen.