Murrame depressiooni
Episoodid
Depressiooni seljatamisel on kesksel kohal elumuutused, nendivad Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaater dr. Ants Kask ning kliiniline neuropsühholoog René Randver. Depressiooni murdmisel on oluline lõhkuda arenenud negatiivse tagasiside mehhanism, mis toodab lootusetuse tunnet ning seda saab teha muuhulgas planeerides üritusi ja tegevusi, mis tekitavad inimeses elevust ja positiivset ootust homse osas. Saate valmimist toetas Janssen Eesti (UAB Johnson&Johnson Eesti filiaal) EM-83388.
Kuidas lapsi muredes toetada ja millised võivad olla süvenevate probleemide ohumärgid, selgitavad Lastehaigla juures asuva laste vaimse tervise keskuse juht, psühhiaater Anne Kleinberg ja koolipsühholoogide liidu juht Karmen Maikalu. Saate valmimist toetas Janssen Eesti (UAB Johnson&Johnson Eesti filiaal) EM-83406.
Seitse aastat tagasi juhtis tunnustatud autor, lektor ja turundusstrateeg Kati Torim suure vastutusega projekte, taastas oma mõisa moonakatemaja, arendas elustiiliäri ning kasvatas samal ajal kahte väikest last. Kuniks ühel hetkel kukkus kogu üles ehitatud maailm kokku. Ta jagab koos psühhiaater Helena Lassiga, kuidas läbipõlemine ligi hiilib ja mis aitab värske mõttelaadiga täisväärtuslikku ellu naasta. Saate valmimist toetas Janssen Eesti (UAB Johnson&Johnson Eesti filiaal) EM-83205.
Kristo Epner on noor isa ja tarkvaraettevõtte kaasasutaja, keda hakkasid järjest sagedamini kimbutama negatiivsete mõtete ahelad, üksildus ning enesesse kapseldumine. Lisaks oli Kristo pidevalt kurnatud ning tal oli raskusi keskendumisega isegi vaatamata ohtrale unevajadusele. Seda kõike ei osanud ta esiti depressiooniga kuidagi seostada, kuid muutustele juhtis tähelepanu hoopis Kristo elukaaslane, mispeale hakkas mees oma enesetundele süstemaatiliselt tähelepanu pöörama. Sõber, kes oli arsti soovitatud ravikuurist abi saanud, soovitaski Kristol esmajärjekorras võtta ühendust perearstiga. Saate valmimist toetas Janssen Eesti (UAB Johnson&Johnson Eesti filiaal) EM-83205.
"О том, как не только преодолеть депрессию, но и другие заболевания психики, причем настолько успешно - что написать об этом книгу, нам рассказала Кармен. Психолог Никита Григорьев прокомментировал это с точки зрения специалистов и дал свои рекомендации по предотвращению деррессии. Программу вела Анастасия Меримаа.
В Эстонии тяжелая депрессия диагностируется у нескольких сотен человек ежегодно. Поскольку ноябрь - месяц мужского здоровья, поговорили с Даниилом - он поделился своим опытом преодоления депрессии. А психолог-семейный терапевт Ирина Шишова прокомментировала ситуацию с научной точки зрения. Программу вела Анастасия Меримаа.